Projektant wnętrz.

Na jakim etapie najlepiej rozpocząć współpracę z biurem projektowym?.

Często spotykam ludzi poszukujących kogoś, kto pomoże im zaprojektować wnętrz domu czy też mieszkania. Mają ogromny zapał i perfekcyjny plan jego wdrożenia. Jednak napotykają często jedną z większych przeszkód na drodze, która bardzo często z okazji różnych sytuacji pojawia się w rzeczywistości budowlanej – czas. Budowanie domu i wykańczanie wnętrz jest pewnego rodzaju firmą, którą inwestor prowadzi przez kolejne miesiące. Żeby wszystko przebiegało sprawnie potrzeba tym przedsięwzięciem odpowiednio zarządzać. Podejmowane decyzje muszą uwzględniać stan inwestycji oraz terminy dostaw materiałów,

czy wreszcie koordynację wykonawców, żeby uniknąć niepotrzebnych przestojów. Potrzebne są zatem wiedza i doświadczenie w zakresie wspomnianych czynników. Można powiedzieć, że ta „firma” powinna mieć menadżera. Taką rolę na budowie spełnia projektant wnętrz, oczywiście odpowiednio wcześnie zatrudniony. Kiedy najlepiej zacząć poszukiwanie projektanta? Odpowiedź jest prosta – jak najszybciej. Niezależnie czy kupujemy gotowy projekt czy jest robiony na zamówienie to właśnie ten etap, gdy wiele decyzji można jeszcze podjąć na papierze i zaoszczędzić niepotrzebnej przebudowy później.


Ma to również znaczenie przy projektach pojedyńczych wnętrz. Czy decydujemy się za aranżację nowoczesnej kuchni, czy projekt stylowej sypialni kontakt z dekoratorem odpowiednio wcześniej pozwoli sprawnie i przyjemnie odmienić swoje cztery kąty.